Aparat za sladoled

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

tema odprta - 20. jul 2005 19:14 | ogledi: 5.067 | odgovori: 3

Včeraj sem po dolgoletni želji nabavila aparat za izdelavo sladoleda Simac model GC 5000. Doma imam že takega, ki ima vložno posodo, ki jo daš v skrinjo, da zamrzne, ta novi pa ima vgrajen kompresor.

Vendar sem precej razočarana, lahko rečem, da je sladoled v starem aparatu trši. Ta iz novega se strdi le toliko kot malo bolj gost milksake, potem pa se krak plastične lopatice ukrivi in začne tolčti

po pokrovu tako, da prav grozno poka. Ko se je to prvič primerilo, sem mislila, da ga bo razgnalo.

Maso sem delala po receptu priložene knjižice, tako, da to ne bi smel biti problem.

Zanimajo me izkušnje tistih, ki imajo enakega ali podoben aparat. Malo sumim, da je napaka v materialu lopatice. Zanima me še, kak ugotoviš, kdaj je sladoled narejen, jaz te sreče še nisem imela. Ali se vrtenje samo ustavi, kot pri tistih z vložno posodo, ali ga ustaviš sam, pač po občutku.

LP

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

21. jul 2005 11:18

A je to tisti model, ki je v akciji v Mercatorju? Tudi jaz že dlje časa nameravam kupiti aparat za izdelavo sladoleda, ker ga otroci obožujejo. Kateri model mi priporočate? LP vsem. mojka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

21. jul 2005 12:49

Ne, ker se vsaj kolikor vem, teh pri nas ne dobi. Ta v M. ima vložno posodo, ki jo daš v zamrzovalnik za določen čas (običajno 18 ur) in jo daš v aparat. Simacov pa ima vgrajen kompresor in sproti hladi. LP

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. jul 2005 18:11

Lijana, tega aparata žal (še) nimam, sem si pa precej preštudirala o njem. Po mojem mnenju je tvoj rahlo pokvarjen... Vsekakor bi moral sladoled bit bolj trd kot v navadnem in ne bi smel tako ropotat - ti svetujem, da ga čim prej neseš zamenjat... Tule je nekaj mnenj o tem aparatu - glej spodaj pod Spotlight Reviews: http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B0000 Aja, pa klikni potem na view all 38 rewiews, če bi rada vse prebrala. Upam,da bo pomagalo, žal svojih izkušenj z njim še nimam... Pa povej prosim, kako se je rešilo, me zanima, saj imam ta aparat tudi jaz že ogledan... Veri Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti